Üdvözlünk kedves Kreatív Partnerünk!
Kreatív kisokos email tréningünk 4. befejező részében az antikolásról és a lakkokról lesz szó.
Az antikolás témakörében a repesztőket, antikoló szetteket, patinás vagy akár rozsda hatást kialakító alapanyagokat tekintjük át. A lakkokkal pedig hosszú távú védelmet adhatsz alkotásaidnak.
1. A Repesztők
Az antikolás egyik módszere, amikor úgy alakítasz ki régies hatást, hogy repedezetté teszed alkotásaid felületét. Erre a célra használhatsz egyfázisú és kétfázisú repesztő lakkokat, repedő festék rendszereket valamint repedő paszta rendszereket.
De mikor melyiket érdemes használni?
Röviden összefoglalva:
- A repedő pasztát és repedő festéket önmagukban használhatod, tehát ezeket a szereket nem egy másik felület repesztésére használjuk, vagy egy előzetesen díszített felület felületére, hanem önmagukban használhatod őket. 2 komponensű rendszerek, tehát az első komponens és a 2. is a rendszer része.
- A kétfázisú repesztő lakkokat egy már festett vagy díszített felületen használhatod. A díszített felületen kell alkalmazni a 2 komponensű rendszert.
- Az egyfázisú repesztőlakkokat pedig akkor használd, ha két festékréteg közé szeretnél repesztést vinni. Az egyfázisú repesztőlakknak tehát az a lényege, hogy a felső festékréteget megrepeszti, így előtűnik az alsó.
Nézd meg video segítségével hogyan használd a repedő festékeket:
2. Antikolók, Patina hatás
Az antikoló szerek másik csoportjával patina hatásokat tudsz elérni. Létezik olyan patina hatás, amelyet két komponensű rendszerrel tudsz kialakítani, de egyszerűen használható Patina hatás festék szettet is használhatsz erre a célra. Az Antikoló paszták pedig használhatóak többek között a repesztett felületek repedéseinek kiemelésére is.
Nézd meg, hogyan használhatod a Patina hatást:
3. Rozsda hatások
Ezek a „legdurvább” vénítő szerek, ha antik hatást szeretnél kialakítani. Ha a Patina hatásokkal mondjuk úgy 100 évesre öregíthetsz, akkor a rozsdahatásokkal legalább 1000-re.
Magadon nehogy használd 🙂
A rozsda hatások közül három érdekes megoldást szeretnénk kiemelni. Az egyik a két komponensű rozsda hatás, ami egy effekt porból és egy reagensből áll, a másik pedig egy egyszerűbben használható rozsda hatás festék szett. Mindkettő használatát legegyszerűbben videók segítségével tudod elsajátítani. A Folyékony rozsda pedig rozsdafoltok kialakítására alkalmas folyadék. Ha ezt használod vékony ecsettel fess a felületre csíkokat, foltokat.
Két komponensű Rozsda effekt használata:
4. Lakkozás
Legvégül nézzük meg a legfontosabb lakk típusokat, amikkel védeni tudod és tartóssá teheted alkotásaidat. A matt lakkokat, a fényes lakkokat és a dekor lakkokat ajánljuk. A dekor lakkokat bútorfestéshez, dekor festékek védelméhez javasoljuk.
A matt és fényes lakkok segítségével egyező festés mellett, teljesen eltérő hatást tudsz elérni.
Nézd meg a fényes és matt lakkok különböző hatását:
FIGYELEM!
Egy rendelésben csak 1 kupon használható fel, nem összevonhatóak a kuponok, de a Törzsvásárlói és termék kedvezmények mellett működnek.
Az aktuális havi kuponkódokat a képekre kattintva találod, NEM a Kupon1 és 2 a kuponkód!