Levegőn száradó gyurma használata – fali kulcstartó.
A levegőn száradó gyurma használata egyszerűbb mint gondolnád. Nagyon hangulatos kulcstartót tudsz készíteni levegőn száradó gyurma és képkeret segítségével.
A fali kulcstartó dísz fő alapanyagai, amikre szükséged lesz:
Alapanyagok:
– Fa képkeret
– Matt akril festékek
– Dekor Paint Soft festékek
– Fényes lakk
– Kés vagy formázó spatula
– Viaszolt zsinór
– Akasztók, vagy ajtógombok
Hogyan készül:
Először készítsd el a levegőn száradó gyurmából a figurákat.
Mi FIMO levegőn száradó gyurmát használtunk.
A leendő formának megfelelő, lapos korongokat gyúrj a levegőn száradó gyurmából, amiből majd ki fogod tudni vágni a fali kulcstartó díszeit. Mi halacskákat és hajó formát választottunk. Kb. 10×10 cm-es korongokat gyúrjál.
Második lépésben egy kés vagy formázó spatula segítségével végd ki a körvonalakat. A formát érdemes előzetesen megrajzolni és papírból kivágni, majd ezt a sablont segítségül használva a levegőn száradó gyurmából is könnyebben ki tudod vágni a formát.
Mi két halacskát és egy hajó formát vágtunk ki. Persze választhatsz más formákat is. Ha elkészültél a formákkal, akkor éles késsel vagy szikével vésd rá a felületi díszítéseket és lyukaszd ki a képen látható helyeken, hogy később fel tudd fűzni a levegőn száradó gyurma díszeket.
Ha elkészültél a díszekkel, várd meg míg megszáradnak. Bátran kísérletezz a felületi díszítésekkel, a levegőn száradó gyurma a teljes száradás előtt még jól formázható.
Ha megszáradt a hajó és a halacskák, jöhet a festés. Vízzel jól felhigított matt akril festéket használtunk. Menta és világoskék színekkel, a hajótest pedig sötétbarna lett a vitorla gyöngyház fehér. Tényleg jól vizezd fel az akril festéket, hogy csak halványan fogja be a díszeidet, ekkor lesz majd végül olyan zománcos hatása.
Festés után megint várj a száradásig, majd fényes lakkal fejezd be a levegőn száradó gyurma formák díszítését. Ha jó vizes matt akril festékeket használtál, akkor a fényes lakkozás után valóban zománcszerű hatást érhetsz el.
A fali kulcstartó alapja egy fa képkeret, amit Dekor Paint Soft festékekkel festünk le. A Dekor Paint Soft festék nagy előnye, hogy több színt is egymásra vihetsz (az alsó száradása után) és a felső rétegeket vissza tudod csiszolni addig, míg az alsó rétegek elő-elő tűnnek. Így nagyon klassz kopottas, antik hatást érhetsz el alkotásaidon. Mi farmerkék, cappuccino és jégkék színeket használtunk. Szóval Dekor Paint Soft és csiszolás.
Ha elkészült a fa képkeret és a levegőn száradó gyurma díszeid is, akkor már csak ragasztani kell és fűzni, meg felkötni a megfelelő helyekre a díszeket. A kulcstartóknak mi ajtógombokat használtunk, ezt is bele tudod csavarozni a fa képkeretbe vagy ragaszthatod is ragasztópisztollyal.
Kész is a levegőn száradó gyurmás fali kulcstartó:
Kreativpartner webáruházunkban megtalálsz minden szükséges alapanyagot: Fali kulcstartó >>>
Jó kreatívkodást kívánunk,
INGYENES villámtréning + akciós KUPON ajándékba.
Legyél Te is Kreatív Partnerünk:
Üdvözletem!
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire törékeny száradás után,
ha leejtik?
Köszönöm
Kedves Vali,
Száradás után, viszonylag jól tűri a strapát, de a vékony rétegek nem törhetetlenek.
Jó kreatívkodást,
Birkásné Kriszti
Darwi levegőn megkötő gyurmát vásároltam. Amikor kibontottam derült ki, hogy kemény mint a kő. Nem tudom formálni egyáltalán. Valamivel puhává lehetne varázsolni megint?
Kedves Andrea,
Levegőn száradó gyurma csomagolása ha sérül és levegőt kap az anyag, akkor sajnos tudomásunk szerint az már nem használható.
Igazából a kéz melegétől kellene formázhatóvá válnia, de pont az a lényege a levegőn száradó változatnak, hogy légmentesen kell csomagolni.
Ha nálunk, a Kreativpartner webáruházban vásárolta, akkor rendelésszám alapján küldünk egy újat. Ha máshol tetszett vásárolni, akkor javasoljuk keresse meg a forgalmazót a csere miatt.
Üdv:
Birkásné kriszti
info@kreativpartner.hu
Üdvözlöm Kriszti! DAS gyurmából készítek hóembert. Három különálló gombócból+ kalap. Az a kérdésem, hogy mivel tudom összeragasztani? Üdvözlettel! Ica
Kedves Ica,
Száradás után hobby ragasztóval vagy expressz hobby ragasztóval összeragaszthatóak az elemek.
Üdv:
Birkásné Kriszti
info@kreativpartner.hu
Jó napot! A levegőn száradó gyurma (Jovi márkájut használok) mennyire vízálló, és mit kéne tennem hogy bírja a vízet?
Kedves Niki,
A levegőn száradó gyurmákat, száradás után lakkal tehetjük tartóssá. Tetszés szerint fényes, vagy matt lakkok közül választhat. Én javasolnám a többszöri lakkozást, egy napos száradási időket hagyva, a két lakkozás között. Tanácsként, még azt is mondanám, hogy nagyon finom csiszolópapírral csiszolja át a megszáradt gyurmát, majd portalanítsa lakkozás előtt.
Köszönettel
Birkásné Krisztina
Milyen gyorsan szárad a primo nevű gyurma? Hideg vagy meleg helyen szárad elöbb?
Kedves Gizella,
A Primo márkájú gyurmáról nem tudunk nyilatkozni, mi a Fimo-t tartjuk.
A Fimo levegőn száradó gyurma száradási ideje, nagyban függ az időjárástól. Száraz időben gyorsabban, nedves időben lassabban szárad ki. Ha sietősen kell dolgoznom, én a Fimo levegőn száradót beteszem a nyitott, alacsony hőfokon működő légkeveréses sütőbe. De vigyázni kell a gyors szárítással, mert ha gyorsan szárad ki, könnyebben megrepedhet. Gondolom hasonló módon működhet a Primo is, de ebben nem vagyok biztos, mivel én még nem használtam a terméket.
Üdvözlettel
Birkásné Krisztina
Kedves Krisztina!
Az lenne a kérdésem, hogy milyen lakkot hasznàlsz a levegő száradó gyurmàhoz?
Válaszod előre is köszönöm
Kedves Flóra,
A Pentart matt, vagy fényes lakkját használhatod zárásként, de a Pouring lakkot is, ha egy kicsit üvegesebb fényű felületet szeretnél, csak ezt a lakkot inkább több vékonyabb rétegben vidd fel a felületre.
Belinkelem a lakkok elérhetőségét: https://kreativpartner.hu/Lakk
Üdvözlettel
Birkásné Kriszti
Jó napot! Érdeklődni szeretnék, hogy a levegőn száradó gyurmából készült edények kizárólag dekor elemekként használhatóak, vagy esetleg alkalmasak ételek, italok tárolására is?
Kedves Rosie,
A levegőn száradó gyurmákból készült termékek tárolásra, díszítésre használhatóak, étkezési célra nem. Ha gyümölcsöt, sütit, ropogtatni valót szeretne bennük tárolni, vagy szappant a fürdőben, akkor lakkozás után nyugodtan, de rendes étkezésre nem használható lakkozás után sem.
Kedves Kriszti,
Nagyon szépen köszönöm válaszát. További kellemes ünnepeket és csodálatos új esztendőt kívánok!
Kedves Rosie,
Köszönöm és viszont kívánom 🙂
Kedves Krisztina!
Nekem sajnos nem volt egyértelmű, hogy lakkozás után mehet-e kültérre a levegőn száradó gyurma. Temetőbe síremlékre szeretnék egy kisangyalt készíteni, de nem tudom van-e értelme
Kedves Tímea,
A temetőbe ki van téve esőnek és UV sugárzásnak az anyag. A hobbi termékeknek ez nem igazán szerencsés, hamar színüket vesztik.
Szia!
Azt szeretném kérdezni, hogy a levegőn száradó gyurma kibírja-e ha mécses tartóként használják, vagy a hő árt neki? Esetleg élő virágot lehet bele ültetni?
Kedves Kinga,
Csak úgy ajánlanám mécsestartónak, hogy a láng nem éri, nem forrósítja fel, tehát semmiképpen sem érje el a láng feletti magasságot.
Ha kaspót szeretne belőle készíteni, mindenképpen érdemes egy vizet nem eresztő réteget beletenni, mint a natúr agyagcserepekbe, mert különben felszívja a vizet. A lakkozást pedig ajánlanám a kaspó esetében. Mondjuk ezt a lakkot: https://kreativpartner.hu/Pentart-Pouring-lakk-230ml
A már megszáradt gyurma is képes vizet felvenni? Esetleg roncsolja is azt?
Kedves Kinga,
Igen, sajnos nem olyan mint a süthető gyurma. Érdemes több rétegben lelakkozni, de kint, és vízzel érintkezve akkor sem lesz olyan tartós, mint szeretnénk.
Kedves Krisztina!
A levegőn száradó gyurma mennyire alkalmas fülbevaló készítéshez? Strapabíró lesz?
Kedves Réka,
Nyugodtan használható fülbevalónak, medálnak. Száradás után akril festékkel, vagy media tintával színezhető. Pouring lakkal érdemes lakkozni, ha fényes felületet szeretne, illetve lehet az UV gyantákat is használni fedő rétegnek.
Kedves Krisztina!
Piccolino márkájú gyurmát használtam, de nem keményedett meg, kis nyomásra hajlik. Mit csináltam rosszul?
Köszönettel: Éva
Kedves Éva,
Én személy szerint a Fimo és a Stamperia márkákat használtam eddig. Mindkettőnél van a normál és a könnyített levegőn száradó fajta is, de száradás után mindegyik stabil és nem puha. Nem tudom mennyi idő telt el, mióta levegőn van a gyurma, de a száradási időnek rajta kellene lenni a csomagoláson, ez persze hűvösebb, vagy párásabb időben meghosszabbodhat.
Lehet az is, hogy ennél a gyurmánál normális, hogy hajlik, ha mondjuk vékonyra van kinyújtva. A Fimonak például van egy olyan fajta gyurmája (bőrhatású gyurma), ami kisütés után hajlik, vágható, varrható. Lehet ehhez hasonlít ez a termék is.
Ha nem akkor a maradék anyaggal, ha van ilyen, esetleg meg lehet próbálni azt, hogy a kezeit beszórja keményítővel, és úgy gyúrja össze és hagyja megszáradni, de ez sajnos nem jelent garanciát, csak egy ötlet.
Kedves Krisztina! 24 óra/cm száradást ír, azon már túl vagyunk. Szerintem másik fajtával próbálkozom.
Köszönettel: Éva
Kedves Éva,
Igen, érdemes akkor másik gyurmát használni, mi a FIMO márkát ajánljuk.
Üdv:
Kriszti
Kedves Krisztina!
Lehet-e esetleg valamivel „rajzolni” rá mintát (pl. filctollal, stb.) és ha igen, melyik fázisban? Tehát síkban, nem pedig mélyedéseket szeretnék belenyomni.
Válaszodat előre is köszönöm! 🙂
Orsi
Kedves Orsi,
Száradás után a Posca toll jó választás. A Posca toll több féle méretben kapható, érdemes körülnézni, hogy melyik a rajzoláshoz legmegfelelőbb. A Posca tollakat itt találja: https://kreativpartner.hu/POSCA-toll
A Posca toll használatáról pedig itt talál egy kis összefoglalót: https://kreativpartner.hu/posca-toll-kisokos
Üdvözlettel
Birkásné Krisztina
Érdeklődöm, hogy gyöngy díszítés benne marad a gyurmában száradás után?
Kedves Lana, Száradás után várhatóan a gyöngyök kiperegnek, amik a felületen helyezkednek el.
Száradás után esetleg egy fedő lakkréteggel vagy gyanta réteggel (átlátszó réteg) lehet megoldani ezt a kérdést.
Megköszönve megkeresését.
Kriszti
Kreativpartner webáruház